Reklama

Promocje

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w handlu, przedsiębiorcy, żeby generować zyski, bardzo często muszą urządzać promocje. Wiąże się to z tym, że konkurencja w handlu jest bardzo silna i intensywna, weźmy sobie na przykład takie hipermarkety, gdzie to zjawisko widać doskonale. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju dyskontów jak Biedronka, Lidl, Netto, czy inne, które bardzo przysparzają zmartwień gigantom takim jak Tesco, Carrefour, Auchan, Real, Giant.

Wszyscy walczą o klientów przede…

Wszyscy walczą o klientów przede wszystkim cenami i dostępnością produktów, różnymi gramaturami opakowań. Nie ma jednak tutaj skuteczniejszego narzędzia przyciągającego klienta jak promocje. Promocje działają jak magnes, wabią niczym zanęta na ryby. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób, żeby zwiększyć swoje przychody ze sprzedaży z danego dnia. Nawet promocje jednodniowe są idealnym narzędziem, gdyż tego konkretnego dnia zwalają się do sklepu tłumy, które chcą zdążyć nabyć dany produkt po rewelacyjnej cenie, a przy okazji zapełniają koszyki innymi produktami, które najczęściej są droższe niż zazwyczaj.

Wszystko, aby tylko zrobić wszystko za jednym zamachem, dla świętego spokoju. Żeby zaś klienci wiedzieli o promocjach, bardzo często się stosuje ulotki promocyjne, lub wręcz nawet gazetki, gdzie wszystkie produkty wraz z cenami są wyszczególnione. W ten sposób klienci wiedzą kiedy, gdzie po ile co dostaną i gdzie warto iść na zakupy. Jeśli zaś chcą wiedzieć zawczasu o planowych obniżkach, zawsze się można zapisać na newsletter danego sklepu, gdzie z wyprzedzeniem na maila będziemy dostawać takie informacje.

Tak więc nie ma lepszego…

Tak więc nie ma lepszego sposobu na przyciągnięcie klienta do siebie, niż właśnie zorganizowanie promocji. Można nawet dany towar puścić 50%, ale z całą pewnością z nadwyżką się odkujemy na czymś innym, co nie będzie w promocji, jest to więc opłacalne posunięcie. Czasy są ciężkie, każdy więc szuka oszczędności. Handlowcy doskonale to wiedzą i sukcesywnie wykorzystują magię promocji, która pod tym względem jest nieodzowna. Ludzie wtedy nawet znajdują pieniądze na zakupy, których nie mają na co dzień, aby tylko kupić, bo taniej.

Back To Top