Reklama

Przesadna ambicja przeszkadza w pracy

Przesadna ambicja i perfekcjonizm obniżają produktywność. Ktoś sprawdza jeden raport po kilka razy, gdy w tym czasie powinien się zająć kolejnym zleceniem. Osoba pracująca na własny rachunek co chwila poprawia tekst i wciąż jest niezadowolona. W ten sposób można spędzić mnóstwo czasu bezproduktywnie, zamiast iść do przodu. Inną zmorą perfekcjonisty jest błąd, który poszedł w świat i nie da się go już naprawić.

Prawdopodobnie literówka na niczym nie…

Prawdopodobnie literówka na niczym nie zaważy, ale perfekcjonista użyje całej energii, by poprawić błąd, samemu stawiając się w pozycji osoby niekompetentnej. Z drugiej strony wysoka jakość usług, stanowi współcześnie niszę. Za jakość trzeba zapłacić dodatkowo, a wielu klientów woli więcej działań, niż mniej dobrej jakości, której nikt nie doceni. Copywriterzy mogą nastawiać się w swojej pracy na wykonywanie ambitnych zleceń i mówić, że stawki proponowane przez agencje marketingowe nie są warte ich uwagi. Ale mając stałe zlecenie dla agencji marketingowej i nie dając z siebie sto procent mocy, można nastawić się na zarabianie regularnych i przewidywalnych zysków.

Przesadna ambicja przeszkadza w pracy – galeria

Natomiast praca z klientem wymagającym często kończy się licznymi poprawkami, stresem, ale też trzeba nieustannie o takiego klienta zabiegać. Wszystko zależy od potrzeb pracownika. Dla jednego zlecenia, stanowiące średnie wyzwanie, będą optymalnym rozwiązaniem, inny pracownik nie zmotywuje się w ten sposób do pracy i szybko poczuje się wypalony. Najlepiej zachować różnorodność zleceń i tematyki, a wygórowane ambicje schować do kieszeni.

Back To Top